جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    کارگاه اطفای حریق به منظور فراگیری رعایت اصول ایمینی در بیمارستان بوعلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد.
      به‌منظور فراگیری رعایت اصول ایمنی صورت گرفت؛
آموزش اطفای حریق در بیمارستان بوعلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

 

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، روز گذشته به‌منظور فراگیری آموزش‌های پیشگیرانه و مقابله با حوادث و بلایای غیرمترقبه و کاهش آسیب‌پذیری در بیمارستان، کارگاه آموزشی اطفای حریق در سالن همایش و محوطه بیمارستان بوعلی با حضور جمعی از پزشکان، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی شرکت‌کنندگان با سیستم‌های آتش‌نشانی و نحوه استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی، انواع آتش‌سوزی و رعایت اصول ایمنی مربوط به اطفای حریق، روش‌های مقابله با آن و سیستم‌های اعلام و اطفای حریق به‌صورت تئوری آشنا شدند.
در ادامه این کارگاه حسین مهری، کارشناس و فرمانده شیفت و میثم ولی‌محمدی از کارکنان امداد و نجات ایستگاه 120 آتش نشانی تهران بزرگ پس از پاسخ به سوالات شرکت‌کنندگان، کلاس را به صورت عملی در محوطه بیمارستان ادامه و با ساخت انواع آتش، نحوه خاموش کردن آن را به پرسنل آموزش دادند.
دکتر منوچهر امیرفیروزکوهی، معاون توسعه و منابع بیمارستان بوعلی با تاکید بر کنترل اولیه آتش با کپسول‌های موجود گفت: «ما باید از وقایع تلخی که در سنوات گذشته برای سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف روی داده عبرت بگیریم و اجازه وقوع این حوادث را در این مرکز درمانی ندهیم.»
وی ابراز امیدواری کرد تا در آینده با آموزش‌های لازم و مدون به کارکنان، بتوانند عکس‌العمل افراد را در کنترل‌های اولیه وقوع حوادث غیرمترقبه ارتقاء دهند.
این کارگاه به دستور دکتر امیر ایجادی، رئیس بیمارستان و پیگیری‌های دکتر امیرفیروزکوهی و به سرپرستی مهندس یوسف بخشی کارشناس بهداشت محیط بیمارستان برگزار شد.

 

 
 

به‌منظور فراگیری رعایت اصول ایمنی صورت گرفت؛
آموزش اطفای حریق در بیمارستان بوعلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران
نسخه قابل چاپ

Preview